تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1396/10/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

تاریخ انقضاء در کارتریج های hp

چرا در کارتریج های لیزری hp تاریخ دقیق برای انقضاء درج نمیگردد؟

 

به طور خلاصه و بدون حاشیه باید گفت تاریخ انقضاء برای یک کارتریج لیزری حداقل 3 سال پس از تاریخ تولید است.

اما تاریخی که روی کارتریج ذکر شده چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخ درج شده در روی کارتریج بیانگر زمان تولید تونر در شرکت hp بوده و نشانگر وقتی است که کاست کارتریج تولید شده و کارتریج hp توسط پودر شارژ اصل hp پر شده است ، این عدد در واقعی بوده و با مشاهده آن میتوانید به راحتی و با خیال راحت از کارتریج استفاده کنید .

شاید بهتر است این نکته را گوشزد کنیم که هرچند بهترین زمان استفاده از کارتریج های لیزری hp 3 سال پس از تاریخ تولید میباشد ولی اگر کارتریجی را تهیه کرده و آن را برای مدت طولانی انبار کرده ایید و اکنون قصد استفاده از آن را دارید به این معنا نیست که دیگر نمیتوان آن را مورد استفاده قرار داد و یا باید آن را دور انداخت. بلکه چنانچه در شرایط مناسب ـآن را نگه داری کرده ایید میتوانید آن را در پرینتر گذاشته و یک صفحه تستی با آن چاپ کنید

 

شرایط نگهداری از کارتریج بر روی آن درج شده یا میتوانید از طریق وبسایت مرکز فروش و خدمات hp شرایط استاندارد برای نگهداری و استفاده از آن را مشاهده کرده و مد نظر داشته باشید.

به این دلیل که ذرات تونر موجود در کارتریج های لیزری از مواد بسیار ریز کربن و پلاستیک تولید شده است و به رنگدانه هآ آغشته شده اند لذا چنانچه کارتریج را حتی باز نکرده باشید اگر در هوای بسیار گرم نگهداری گردد پس از گذر زمان احتمال آن میرود که ذرات ریز پلاستیک و کربن در کارتریج به هم چسبیده و در روند کار چاپ اختلال ایجاد کرده و یا موجوب آن شود تا چاپ تصاویر و مطالب با دقت و کیفیت بالا انجام نگردد.

لذا در هنگام خرید انواع کارتریج hp به تاریخ تولید ذکر شده روی کارتریج دقت کرده و آن همیشه تلاش کنید تا کارتریجی را استفاده کنید که از تاریخ انقضاء آن زمانی هزچند کوتاه باقی مانده باشد.

در استفاده از کارتریج هم شرایط و نکات قابل توجه و با ارزشی وجود دارد که باید مورد توجه باشد

  • کارتریج hp در بسته بندی های نایلونی و کاملا عایق تولید شده اند بدین دلیل که نباید رطوبت و گازهای مشتعل با کارتریج در تماس قرار گیرد
  • رنگ کاست کارتریج، مشکی و کاملا عایق در برابر نور و ضربه میباشد زیرا نور شدید در گذر زمان میتواند باعث کمرگ شدن دانه های تونر شده و محکم بودن بدنه کاست بدلیل حساسیت اجزاء و سیستم های داخلی کارتریج میباشد

 

لطفا به هنگام تهیه کارتریج های hp توجه داشته باشید که علاوه براینکه از تاریخ تولید کارتریج بیشتر از 3 سال نگذشته باشد حتما دقت داشته باشید تا بسته بندی و جعبه آن سالم و بدون جای ضربه و پارگی باشد.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطالب برای کمک به شما در آشنایی با تاریخ انقضاء در کارتریج hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

نظرات کاربران

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021              |             فکس 88150517-021

ایمیل: Sales@hpsupport.ir          |              تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین ار حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد مرکز فروش و خدمات hp قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مرکز فروش و خدمات hp بوده که میان مشتری و  می‌باشد).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.