تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1396/10/11
گروه مقاله : سوالات متداول

چیپست کارتریج چیست و چه وظیفه ایی دارد؟

این بورد کوچک الکترونیکی است که برای اطلاع از وضعیت میزان شارژ کارتریج روی آن قرار گرفته است
چیپست کارتریج چیست و چه وظیفه ایی دارد؟

چیپست یا به بیان ساده تر مغز حسابگر یک کارتریج بورد الکترونیکی کوچکی است که در کارتریج های لیزری hp و کارتریج های جوهر افشان hp قرار دارد. این بورد یک وظیفه دارد و آن محاسبه تعداد صفحاتی است که  توسط این کارتریج پرینتر شده است . در حقیقت چیپست از میزان تونر یا جوهر باقی مانده در کارتریج اطلاع نداشته و فقط میتواند بر اساس میزان دستورات چاپ دریافت شده مقدار پودر یا جوهر باقی مانده در کارتریج را حدس زده و آن را برای نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر ارسال کند به همین دلیل وقتی که روی پرینتر خطای میزان پایین جوهر یا پودر را دریافت می کنیم ، هنوز میتوانیم از کارتریج استفاده کنیم

هر کارتریج hp دارای توان چاپ تعداد محدودی صفحه می‌باشد که روی آن و یا در جدول مشخصات فنی آن درج شده است، بطور مثال اگرصفحاتی را چاپ می کنید که فقط چند کلمه روی آن نوشته شده باشد، قطعا میتوانید چندین برابر عدد ذکر شده روی کارتریج استفاده کنیدو یا برعکس

دلیل اینکه چرا چیپست را روی کاتریج قرار داده اند میتوان این موضوع را اشاره کرد که اگر کارتریج را از پرینتر خارج کرده و در پرینتر دیگری از آن استفاده شود بتوان میزان صفحات چاپ شده را با پرینتر اطلاع رسانی کند .

نظر کاربران

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021              |             فکس 88150517-021

ایمیل: Sales@hpsupport.ir          |              تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین ار حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد مرکز فروش و خدمات hp قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مرکز فروش و خدمات hp بوده که میان مشتری و  می‌باشد).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...